比赛名称 获奖学生 成绩
1 Majlis Sukan Sekolah Daerah Kinta Utara (D)   
  Anugerah Tunas Puteri Sukan  林妍婷  
       
2 Kejohanan Ping Pong Tahun 2016 Majlis Sukan Sekolah-Sekolah Daerah Kinta Utara (ZonC&D)(D)   
  Perseorangan Lelaki Bawah 18 Tahun  许凯贤  第一名
     沈俊杰  第二名
     林凯文  第三名
     叶恩良  第三名
  Perseorangan Perempuan Bawah 18 Tahun  沈永晴  第三名
       
3 Kejohanan Meretas Desa Majlis Sukan Sekolah Daerah Kinta Utara Peringkat Daerah Tahan 2016 (D)   
  Kategori Perempuan bawah 18 tahun  廖茗儿  第六名
  Ketogori Perempuan bawah 15 tahun  骆芷儿  第11名
     冯可婷  第12名
  Ketegori Lelaki Bawah 18 tahun  Willem   第13名
       
4 Kejohanan Ping Pong Tahun 2016 Majlis Sukan Sekolah-Sekolah Daerah Kinta Utara (Antara Zon)(D)   
  Perseorangan Lelaki Bawah 18 Tahun  许凯贤  第一名
     林凯文  第三名
  Perseorangan Perempuan Bawah 18 Tahun  沈永晴  第三名
       
5 Kejohanan Bola Tampar Majlis Sukan Daerah Kinta Utara (Zon D) 2016 (D)   
  Perempuan Bawah 18 Tahun  练芷琳、林佳敏、郑佩乐、罗海欣、黄薇蒽、  季军 
     罗凯琳、沈雪尧、陈韵颖、杨惠淇、蔡童霖、
     陈镓莹、邹芷萱、林欣莹、陈倩瑜
  Lelaki Bawah 18 Tahun  李嘉豪、张健豪、谢劭齐、张洧榺、叶伟杰、  冠军 
     林雄辉、张武乾、李佳声、王进伦、林颖薪、
     纪财强、余恒伦、林凯聪、蔡文彬、黎玮雄
       
6 Kejohonan Bola Tampar Majlis Sukan Sekolah-sekolah Daerah Kinta Utara Antara Zon 2016 (D)   
  Lelaki Bawah 18 Tahun  李嘉豪、张健豪、谢劭齐、张洧榺、叶伟杰、  亚军 
     林雄辉、张武乾、李佳声、王进伦、林颖薪、
     纪财强、余恒伦、林凯聪、蔡文彬、黎玮雄
       
7 Kejohanan Bola Kelanjang Kategori (L-18) MSSPK 2016 (D)   
  Kategori Lelaki-18 (代表近打北区)  张健豪、周兆茁、王明耀  
       
8 Kejohanan Ping Pong MSSPK Tahun 2016 (PK)   
  男子组18岁以下个人  许凯贤  亚军
  女子组18岁以下个人  沈永晴  第五名
  *两位同学代表吡叻州学联乒乓队出席全国学联乒乓锦标赛   
       
9 Kejohanan Akuatik Majlis Sukan Sekolah Perak (MSSPK) (PK)   
  1500m自由式 - 18岁以下男子组  张水贤  第五名
  400m自由式 - 18岁以下男子组  张水贤  第四名
  50m自由式 - 15岁以下男子组  郑伟权  殿军
  50m蛙式 - 15岁以下男子组  郑伟权  殿军
  水球竞赛男子组  方嘉喆、张水贤、刘宇靖、刘宇菲、郑伟权、  季军 
     赖志有、张诚豪、钟汶翰、潘正桐、彭加颖、
     林凯聪、崔恩豪、刘弘伸、林佳骏
       
10 Kejohanan Gimrama Majlis Sukan Sekolah-sekolah Negeri Perak 2016 (PK)   
  Gimrama Grade 5 Free Hand  黎韵  冠军
  Gimrama Grade 5 Ball  黎韵  冠军
  Gimrama Grade 5 Ribbon  钟婉蒽  冠军
       
11 Kejohanan Balapan dan Padang MSS Daerah Kinta Utara 2016 (D)   
  100m 女子组15岁以下  邹泳恩  亚军
     林妍婷  季军
  100m 男子组18岁以下  张健豪  亚军
  200m 女子组15岁以下  邹泳恩  亚军
  200m 男子组18岁以下  张健豪  季军
  400m 女子组15岁以下  骆芷儿  季军
  800m 女子组15岁以下  冯可婷  季军
  800m 女子组18岁以下  廖茗儿  殿军
  1500m 女子组18岁以下  廖茗儿  殿军
  3000m 女子组18岁以下  廖茗儿  季军
  100m跨栏 女子组15岁以下  林妍潼  冠军
  200m跨栏 女子组15岁以下  骆芷儿  亚军
  4X100m 女子组15岁以下  邹泳恩、柯宇轩、林妍潼、林妍婷、冯可婷、骆芷儿  冠军
  4X100m 男子组18岁以下  张健豪、麦威蓝、李学群、张晃连、吴道诚、朱国侨  冠军
  4X400m 女子组15岁以下  邹泳恩、卡维娜、林妍婷、吴芷欣、冯可婷、骆芷儿  亚军
  4X400m 男子组18岁以下  张健豪、麦威蓝、李学群、张晃连、杨博皓、王进伦  季军
  铅球 男子组15岁以下  钟宇骐  冠军
  铅球 女子组15岁以下  覃业冰  殿军
  铅球 男子组18岁以下  周兆茁  冠军
  标枪 男子组15岁以下  纪财强  冠军
     钟宇骐  殿军
  标枪 女子组15岁以下  江子恩  亚军
     夏靖颖  殿军
  铁饼 男子组15岁以下  钟宇骐  冠军
  铁饼 女子组15岁以下  彭语萱  冠军
     江子恩  亚军
  铁饼 男子组18岁以下  周兆茁  殿军
  链球 男子组18岁以下  周兆茁  亚军
  *荣获全场男子组冠军、全场总亚军、全场女子组季军   
       
12 第十一届马来西亚少儿创意作文征文比赛(W)   
  初中组  刘梓柔、庄政聪  佳作奖
       
13 Pertandingan Tenpin Boling Yayasan Perak Open 2016 (D)   
  Bawah 24 tahun   钟岳宏  亚军
       
14 Kejohanan Akutik Peringkat Kebangsaan (MSSM) Tahun 2016 (N)   
  水球竞赛男子组  张水贤  殿军
       
15 Kangaroo Math Competition 2016 (N)   
     黎逸康、钟可君、黄丞竣、王楷盛  Silver
     黄俊庭、邓渐高、李历、林洁丽、杨淙尧  Bronze
     关健宙、李永辉、陈德阳、雷允萁  Honorable Mention
     罗蔚旋、洪湘夤、李俊乐、李汶州  
     钟满祥、符致衡、黄伟程、吴兆轩  
     丘运行、许甜馨、陈宜键  
       
16 Martial Arts Taekwon-Do Championship 2016 (P)   
  Individual Pattern  林子贤  亚军
     郑维晏  季军
  Individual Sparring   林子贤  冠军
     郑维晏  季军
  Team Sparring  林怡恩  冠军
       
17 Singapore & Asian Schools Math Olympiad 2016 (N)   
     黄丞竣  Gold Award
     王楷盛、林洁丽、许心恩、蔡奕晨  Silver Award
     黎逸彤、吴佩宜  Bronze Award
       
18 Sirkit 3 Boling Tenpin MSSKP-PTBA 2016 (D)   
  Kategori Lelaki Bawah 18 tahun  钟岳宏   第二名
       
19 华教常识比赛    
  个人组  钟嘉保   季军
     谢佳菱   第四名
  团体组  钟嘉保、曾苡静、刁靖儿、袁玉珊 、戴贵仙   季军
       
20 全霹雳少年男女单打乒乓锦标赛 (PK)   
  男子组15岁以下  许凯贤  亚军
     林凯文  季军
     叶恩良  第5名
  女子组15岁以下  沈永晴  亚军
  男子组18岁以下  许凯贤  殿军
  女子组18岁以下  沈永晴  亚军
     许凯珊  殿军
       
21 2016年第4届全霹雳九独中足球锦标赛 (PK)   
  男子组  谢劭齐、林凯延、黄子榗、Supakorn、  季军   
     王凯泯、盘勇男、陈永康、张洧榺、林凯昇、
     王进伦、张健豪、陈宇焕、崔恩豪、周俊健、
     钟源耀、Geraldus、郑思瀚、周玟企、徐嘉敬
     郑锦鸿、周俊康、林雄辉、Thaweesak、
  全场  谢劭齐  金靴奖
       
22 USKU Open Karate Championship 2016 (PK)   
  13岁对打A组  赖哲迪  冠军
  13岁对打B组  马竣浩  冠军
     邓文浩  亚军
     陈文胜、曾颖康  季军
  14岁对打B组  刘乙培  亚军
  15岁对打A组  陈政远  冠军
     田国升  亚军
  15岁对打B组  邱康旭  冠军
  16岁对打A组  梁俊瑜  亚军
  16岁对打B组  李文康  季军
       
23 Kejohanan Gimrama Sirkit Remaja Kebangsaan Siri 1 2016 (N)   
  Pertandingan III Tali G5  黎韵  第五名
  Pertandingan III Belantna G5  黎韵  第五名
  Pertandingan III Riben G5  黎韵  第五名
  Pertandingan II Individu Keseluruhan G5  黎韵  第五名
  Pertandingan III Gelung G5  黎韵  第五名
       
24 Kejohanan Tenis Majlis Sukan Sekolah Daerah Kinta Peringkat Daerah Tahun 2016 (D)   
  Kategori Persorangan Perempuan bawah 15  彭语萱   第三名
       
25 Pertandingan Forum Pelajar 2016 Peringkat Zon B (PK)   
     蔡昀霓、郑佩静、李欣、 徐嘉仪、黄稳哲  冠军
     蔡昀霓  最佳辩手
       
26 Kejohanan Ping Pong Remaja & Kadet Malaysia TTAM / MILO ke-36 2016 (N)   
  Beregu Lelaki Bawah 15 tahun  许凯贤  第二名
       
27 2016“春蕾”全国中学管乐合奏比赛 (N)    
  军铜乐队  张咏善、林建豪、谢卓颖、郭子杰、吴恺桐、  金奖     
     王丽湲、许承恩、吕智轩、曾洁瑜、李芷玮、
     黄茵、黄伟栋、何皓萱、郭子颐、黄艺平、
     徐维恩、陈毓琪、黄子轩、曾凯彬、戴永轩、
     林美洁、林文康、王熙浩、徐维莹、陈钦龄、
     叶枷加、黄梓康、谢玟信、伍永如、黄施平、
     郑佩静、宋嘉雯、王钰琳、庄礼哲、黄籇毅、
     玛莉莎、邓渐高、邓敬贤、林嘉欣、黄炜铭
       
28 2016“春蕾”全国中学管乐合奏比赛 (N)   
  华乐团新生组  曾峰、江凯正、廖伟斌、余俊贤、何咏芯、  铜奖  
     邓恩颐、黄嘉敏、陈蔚妤、梁佩恩、古凯玟、
     罗善慧、张雪琪、张芷贤、林文倩、曾梓晋、
     徐展翮、庄政聪、钟伟杰、黄耀辉、许心忆、纪佑玟
  华乐团旧生组  黄宇棋、萧惠淇、刘一正、叶子贤、陈珂淇、  银奖      
     刘嘉丽、张媛琪、洪芝琹、官佩霖、黎逸彤、
     黄韵琦、罗宇惠、张邦新、刘俐歆、郑景亮、
     刘昕泰、吴家扬、张子欣、黄俊勇、邢咏欣、
     成翠盈、许佳铃、陈佩珊、洪圣杰、曹乐恒、
     林欣亭、苏美婷、曹文正、张洺峰、李泽恒、
     罗沥祯、郑子健、唐泳烽、林晓彤、江紫晴
     郑善柔、洪祤琁、陈迪杰、黄筱筠、陈学倩、
     吴慧瑜、官恺烨、凌佳琪、刘素娥、吴洁莹、
     林伟恒、潘颖宏
  敲击组  郑善柔、李泽恒、黎逸彤、刘一正、吴慧瑜、  银奖 
     邓恩颐、潘颖宏、余俊贤、许心忆、黄宇棋
       
29 第三届新旭杯中学舞蹈观摩赛《启舞•起舞》 (N)   
     黄靖欣、陈迪雯、陈韦绮、张嘉淇、罗靖旻、 特优奖(全场总冠军) 
     严茗、李晋莹、李芷澄、谢洺卉、林咏琪、
     蔡咏秀、杨欣怡、张善婷
       
30 2nd PRAKL Age Group Invitational Water Polo 2016 (N)   
  Under 19 age group  张水贤  冠军
       
31 Pertandingan Deklamasi Sajak Bahasa Cina Sekolah Menengah dan Rendah Perak (PK)   
  初中组  吴玲、彭訾淇、李彩怡、冯可婷  优秀奖
  高中组  蔡昀霓  第四名
       
32 Help University 5th International English Debate Competition (N)   
     王奕霖、张正阳、蔡慷燊、陈鋽越  第三名
       
33 Kejohanan Tenis Majlis Sukan Sekolah Perak 2016 (PK)   
  Kategori P15  彭语萱  第四名
       
34 2016年全国中学生短片制作比赛 (N)    
     陈勇翰、林健渝、林子敬、李文豪、徐嘉仪、李慈恩、杨博钧  优秀奖
     刘凯轩  Excellent Prize
       
35 Kejohanan Taekwando (WTF) Antara Sekolah-sekolah Perak Ke-36 (N)   
  男子组 15-17岁  何育邦  铜奖
       
36 “I'm Champion" 2 Teakwon-do Championship 2016   
  Pattern (Male 13-15)  郑明顺  铜奖
  Free Sparring (Male 13-15)  郑明顺  铜奖
       
37 Kejohanan Tenis MSSM 2016 (N)    
  Perempuan 15 Tahun ke bawah  彭语萱  冠军
       
38 2016年第九届“汉语桥”世界中学生中文比赛 (N)    
     魏晓诗  第五名
     覃业余  第八名
       
39 2016年全霹雳华文独中男女越野赛跑(第18届) (PK)   
  女子组  廖茗儿  亚军
     林妍婷  第六名
     骆芷儿  第八名
     吴海霞  第十名
     洪詠晴  第十一名
     吴芷欣  第二十名
  男子组   Willem  殿军
     黄建龙  第八名
  女子组团体赛  廖茗儿、骆芷儿、冯可婷、吴海霞、林妍婷、吴芷欣、Kellvina、  冠军 
     邹泳恩、林妍童、洪詠晴、何宇轩
  男子组团体赛  李学群、王进伦、Willem、陈峻杰、林凯延、黄建龙、林凯昇、  亚军 
     许凯贤、钟源耀、叶天贺、黎玮雄、张健豪、
       
40 第22届全霹雳华文独中华语艺术歌唱比赛 (N)    
  高中男子组  钟炎甡   第二名
  高中女子组  郑善柔   第一名
  初中女子组  何秀雯   第三名
       
41 第1届全霹雳华文独中诗歌朗诵比赛    
  初中组  吴海霞、吴玲、吕佳欣、冯可婷  亚军
  高中组  蔡昀霓   优秀奖
       
42 第33届全国华文独中数理学识比赛 (N)    
  个人组  何政轩  优秀奖
       
43 全霹雳武术锦标赛 (PK)    
  男子F组长拳  叶家恒  四等奖
  男子E组传统拳  叶家恒  六等奖
  男子E组对练  叶家恒、周维珉  一等奖
  男子E组短器械  苏桂康  三等奖
  女子F组传统拳术  吴心瑜  四等奖
  男子E组长拳械  林俊杰  一等奖
     刘善航  四等奖
       
44 第10届全霹雳华语即席演讲比赛 (PK)    
  初中组  刘晓怡  第二名
  高中组  魏晓诗  第七名
       
45 第38届全国华文独中三语演讲比赛 (N)    
  高中组 - (国语)  蔡昀霓  亚军
  初中组 - (国语)  黄稳哲  第五名
       
46 Wushu Union Cup (N)    
  Optional Chang Quan  张伟伦  Silver
  Traditional Long Weapon  伍珽斌  Gold
     张伟伦  Bronze
       
47 59th Milo/PRAM Malaysia Invitational Under 15 & Open Water Polo Championship (N)   
  Under 15 Water Polo  刘宇靖、刘宇斐  冠军
       
48 Anugerah Kecemerlangan Pembangunan Kemanusiaan Tahun 2016 (2016年卓越运动员奖)  
  Tennis - Berpasukan (MSSM)  彭语萱   Johan
  Pasukan Terbaik Puteri  彭语萱   
       
49 Kejohanan Gimrama Keangsaan Kali Ke-27 2016   
  Junior Team  黎韵   第三名
       
50 2016年全霹雳田径巡迴赛 (4) - Balapan & Padang  MSSPK 2016   
  400M Lelaki 18  麦威蓝   冠军
  1500M Lelaki 18  麦威蓝   亚军
       
51 第三届马来西亚国际艺术节    
  大合奏  曾峰、余俊贤、黄嘉敏、陈蔚妤、罗善慧、  金奖       
     张雪琪、张芷贤、曾梓晋、徐展翮、庄政聪、
     钟伟杰、黄耀辉、许心忆、纪佑玟、黄宇棋、
     萧惠淇、刘一正、叶子贤、陈珂淇、刘嘉丽、
     张媛琪、洪芝琹、官佩霖、黎逸彤、黄韵琦、
     张邦新、刘俐歆、刘昕泰、吴家扬、张可颖、
     黄俊勇、邢咏欣、成翠盈、许佳铃、陈佩珊、
     曹乐恒、林欣亭、苏美婷、曹文正、张洺峰、
     李泽恒、罗沥祯、郑子健、唐泳烽、林晓彤、
     江紫晴、郑善柔、洪祤琁、陈迪杰、黄筱钧、
     吴慧瑜、官恺烨、凌佳琪、刘素娥、林伟恒、
     李祖仪、 潘颖宏
  弹拔乐  曾峰、徐展翮、叶子贤、刘嘉丽、张媛琪、  金奖  
     洪芝琹、刘俐歆、张可颖、黄俊勇、邢咏欣、
     许佳铃、陈佩珊、曹文正、林晓彤、江紫晴、
     黄筱钧、刘素娥
  打击乐  余俊贤、陈蔚妤、钟伟杰、许心忆、黄宇棋、  金奖 
     刘一正、陈珂淇、黎逸彤、李泽恒、郑善柔、
     吴慧瑜、官恺烨、潘颖宏
  二胡重奏  刘昕泰、成翠盈、苏美婷、罗沥祯、洪祤琁、  金奖
     陈迪杰、凌佳琪、林伟恒  
       
52 第28届全国华人舞蹈节暨第17届全国华校校际舞蹈观摩赛   
     许心恩、黄靖欣、陈韦绮、罗靖旻、张嘉淇、  优秀奖 
     严茗、李晋莹、李芷澄、魏学莹、林咏琪、
     蔡咏秀、杨欣怡、张善婷、郑昕
       
53 2016年Astro本地圈《校园报报看》颁奖礼   
     徐嘉仪、何秀雯、陈泓升、冯可婷、彭訾淇、 入围最佳摄影及剪接 
     李慈恩、陈文轩、陈勇翰、林子敬、李文豪、 
     王国民、钟伟杰